כתיבת תוכן לסוכנות ביטוח

פוליסה של כתיבה שיווקית

כתיבת תוכן לסוכנות ביטוח

פוליסה לכתיבה שיווקית

אין כמעט צורך להכביר במילים אודות התחרות הגדולה בענף הביטוח שמביאה יותר ויותר סוכנים, סוכנויות וחברות ביטוח לפעול בערוצים שיווקיים שונים. המספרים מדברים בעד עצמם. לפי נתוני משרד האוצר יש בישראל למעלה מ-13,000 בעלי רישיון סוכן ביטוח. כ-89% מהם עוסקים בתחום הפנסיוני, כ-48% בתחום הביטוח הכללי ואפילו כ-900 סוכני "ביטוח ימי" (יש גם כאלה). 

כתיבת תוכן לסוכנות ביטוח היא כלי אפקטיבי שמאפשר להתבלט ולייצר ייחודיות אל מול המתחרים הרבים. התוכן השיווקי נוכח היטב ברשת (כמו בכתיבת תוכן לאתר או לרשתות חברתיות), אך נדרש גם למדיות נוספות כגון מגזינים, עיתונים, טלוויזיה, פליירים, מקומונים, מצגות ועוד. בתוכן בוטיק אנחנו מכירים את זה היטב והנה כמה מהסוכנויות והחברות שעובדים/שעבדו איתנו בשירותי כתיבת תוכן:

הניסיון שלנו הוא רחב בעיקר בזכות זה שאנחנו עובדים עם כולם. סוכן ביטוח צעיר/חדש בתחילת דרכו? בבקשה. סוכנות ותיקה שמנהלת לקוחות במיליוני שקלים בשנה? קדימה. חברת ביטוח שמחפשת לחדור "און-ליין" או להשיק מוצר חדש? You're more then welcome

מתוך הקילומטרז' העשיר הזה שמבוסס על אלפי תכנים בתחום הביטוח ועשרות לקוחות בכ-15 שנה, אנחנו מגישים לכם כעת כמה טיפים חשובים שכדאי להכיר לגבי כתיבת תוכן לסוכנות ביטוח. פוליסה ליצירת כתיבה שיווקית בתחום הביטוח שתהיה אפקטיבית, חכמה ומניעה לפעולה. שנתחיל? קדימה (לצורך המיקוד ניתן כאן טיפים בהקשר של כתיבת תוכן לסוכנות ביטוח באתר אינטרנט אבל העצות מתאימות לכל פרסום). 

כתיבת תוכן לאתר של סוכנות ביטוח – הרכבת מפת האתר

בכל פרויקט של כתיבת תוכן לאתר, וכמובן שגם לגבי כתיבת תוכן לאתר של סוכנות ביטוח, חשוב מאד להרכיב היררכיה נכונה של התוכן. ההמלצה שלנו היא לבנות את התוכן באופן כזה שהוא מביא לידי ביטוי לא רק את המוצרים שאתם מוכרים אלא גם פונה לקהלי יעד. 

רגע, מה? נסביר. "ביטוח מנהלים" הוא טקסט שאמור לגעת בסוגים שונים של לקוחות. ברור שיש הבדל בין "ביטוח מנהלים לעצמאים" לבין "ביטוח מנהלים לעובדים", לכל הפחות בשפה השיווקית. טקסט גנרי בלבד על "ביטוח מנהלים" באתר עלול להיות מבחינת תפסת-מרובה-לא-תפסת. 

ככל שיש לכם את המשאבים והאנרגיות לעשות זאת, רצוי לפרט גם נושאים ספציפיים במוצרים ספציפיים לקהלים ספיציפיים. כתיבת תוכן לאתר של סוכנות ביטוח שלוקחת את זה בחשבון בשלב הרכבת המלל של האתר תביא לידי ביטוי את המסרים השיווקיים הנכונים וכפועל יוצא מכך תייצר אתר איכותי, מקצועי ואפקטיבי. 

כתיבת עמוד אודות באתר של סוכנות ביטוח

אין אתר אינטרנט בלי עמוד "אודות" וכשכותבים תוכן שיווקי בתחום הביטוח לאתר אינטרנט של סוכנות עצמאית צריך לחשוב טוב איך לנסח את פרופיל החברה האינטרנטי. הנה כמה טיפים קצרים:

  • גוף ראשון או שלישי – התנסחות בגוף שלישי משדרת ריחוק אבל יוקרה ("סוכנות הביטוח משרתת לקוחות ככה וככה") ואילו ניסוח בגוף ראשון מייצר חיבור אישי, שחשוב כמעט לכל סוכן ביטוח, אבל עלול "להקטין" את העסק למעמד של one man show ("אני מאמין בשירות אדיב ומקצועי…"). בחברת תוכן בוטיק אנחנו מטפלים בסוגיה הזו בכך שאנחנו משלבים בין הגוף הראשון לשלישי. לעתים קרובות נפריד בין האודות "הרשמי" שמנוסח בגוף שלישי או בגוף-ראשון-רבים ("אנחנו משרתים לקוחות…") לבין החלק האישי שבו מייסד הסוכנות נותן כמה מילים "בנימה אישית". 
  • קצר או ארוך – אחת הטעויות הנפוצות שאנחנו נתקלים בהם לגבי כתיבת תוכן שיווקי לאתר היא כתיבת עמודי אודות ארוכים, מסורבלים ומעייפים. שמרו על עמוד האודות שלכם קצר וקולע. את המידע על המוצרים הספציפיים הגולשים יוכלו למצוא בעמודים הרלבנטיים. אודות נועד להסביר להם בקצרה מול מי הם עומדים. בלי התחכמויות. 
  • הגדירו בבירור מי אתם – הגולשים שמגיעים לאודות רוצים לדעת במהירות שאתם מתאימים להם. חשוב מאד לפתוח את הפרופיל עם הטייטל של הסוכנות, המוצרים שהיא עוסקת בהם והלקוחות שלה. סוכנות X היא סוכנות ביטוח שמתמחה בא', ב' ו-ג', ומשרתת לקוחות פרטיים ועסקיים. מיד לאחר מכן יש להדגיש יתרונות ו/או התמחויות בקהלים ספציפיים (לדוגמה – "ביטוח פרויקטים גדולים לתשתיות", "התמחות בפתרונות של ביטוח לרופאים ומוסדות רפואיים", "ניסיון עשיר בביטוח חברות היי טק תוך היכרות עם סיכוני התחום" וכדומה).  

כמה דגשים על עמודי המוצרים והשירותים

עמודי המוצרים והשירותים שאתם מציעים צריכים כאמור להיות ממוקדים והסוד כאן הוא ללכת מלמעלה למטה. למשל, עמוד ראשי לביטוח רכב ומתחתיו עמודים ספציפיים על ביטוח חובה, ביטוח צד ג' וביטוח מקיף. מי שרוצה להרחיב ולהגיע לקהלים נוספים ימשוך כאן גם לקוחות ממוקדים כמו ביטוח רכב למשאיות, ביטוח אופנועים, ביטוח רכב לנהג חדש, ביטוח רכב לנהג וותיק, ביטוח לרכבי היסעים וכדומה. 

העיקרון הוא פשוט. ככל שתשקיעו ביותר כתיבת תוכן באתר, כך הסיכוי שתמשכו דרכו לקוחות גדל בהתאמה. הביצוע אף הוא ברור. כשאתם כותבים עמוד מדויק על "ביטוח רכב לנהג חדש" אתם נוגעים ספציפית ביתרונות שאתם יכולים להציע לנהגים חדשים ויתרה מכך – פונים בעיקר להורים שהם בסוף אלה שהרכב שייך להם. כאן אפשר להדגיש נושאים שיעניינו הורה מודאג כמו נזקי גוף, נזקי רכוש, נזקים לצד שלישי, שירותי תיקונים 24/7 וכדומה. 

מקצועיות ודיסקליימרים

כתיבה שיווקית בתחום הביטוח דורשת מדיניות מחמירה של אפס טעויות. בדיוק כמו תוכן רפואי או משפטי, הגולשים שקוראים את הטקסט רוצים להסתמך עליו ורוצים לראות בכם אנשי מקצוע שאפשר לסמוך עליהם בעיניים עצומות. אי לכך ובהתאם לזאת, ובדיוק כמו שגם בפוליסה נהוג לומר שכל מילה חשובה, כך הדברים נכונים לגבי תוכן שיווקי לביטוח. 

הימנעו תמיד מהבטחות גורפות והקפידו על ניסוחים מסויגים. לדוגמה, במקום לכתוב "אנו מציעים לכם פוליסה עם החזר מלא בתוך 7 ימי עסקים", רצוי לכתוב, "אנו מציעים לכם פוליסה עם החזר גבוה (ובד"כ מלא) בלוחות זמנים קצרים". הניסוח השני לא פוגע בטיב המוצר אבל מונע מכם להיכנס לפינה מיותרת של התחייבות שלא בהכרח תלויה בכם ב-100% מהמקרים. 

כמובן שצריך להוסיף בסוף כל עמוד דיסקליימר ברור שמסביר לגולש שהמידע שנמסר איננו מהווה ייעוץ בתחום הביטוח וכו' וכו'. שימרו על עצמכם מפני תביעות מיותרות בגין הטעית צרכנים. 

כדאי להתשמש בסיפורים אמיתיים, הם מחזקים אתכם

"איך הצלחנו לבטח פרויקט בנייה למרות חשש התמוטטות?", "מזל טוב: איך סיפקנו ביטוח נסיעות לאישה בהריון בחודש תשיעי", "מזל שעשיתי ביטוח לאובדן כושר עבודה: סיפורו של לקוח". כל אחת מהכותרות האלה יכולה להחזיק סיפור הצלחה של הסוכנות שעשוי לשלב תוכן מקצועי, שיווקי ואישי. 

הגולשים שלכם, כלומר הלקוחות הפוטנציאליים שמגיעים מהאינטרנט, מתחברים מאד לסיפורים אמיתיים. במיוחד סיפורים שנוגעים בנושאים שקשורים להם. כתיבת תוכן אינטליגנטית באתר אינטרנט מתייחסת רבות לסיפורי הצלחה ויכולה להפוך גם נושא "יבש" לפיקנטי ומרתק. כשאנחנו מדברים על כתיבת תוכן לסוכנות ביטוח, היתרון הזה הוא משמעותי. 

כתיבת תוכן לסוכנות ביטוח מבלי לפחד על "חשיפת מידע"

בביטוח, כמו בכל תחום, "אין חכם כבעל הניסיון". פעמים רבות, סוכני ביטוח שאנחנו כותבים להם מבקשים להסביר לנו "אוף-רקורד" על כל מיני "טריקים" שמאפשרים להם לשדרג את השירות ללקוח. "אבל את זה אל תרשום כדי שהמתחרים שלי לא יראו", הם מוסיפים בקריצה. 

ראשית, אם יש נושאים שכדאי לשמור קרוב לחזה אז אנחנו נהיה האחרונים שנתווכח. מצד שני, אל תפחדו "לחשוף" מידע או "שיטות עבודה". במיוחד אם לא מדובר בנושאים סופר-רגישים או סופר-ייחודיים. סוכנות ביטוח שתגיע לגולש תוכן רב ומקצועי, כולל טיפים שהוא לכאורה לא יכול לקבל בכל מקום, עשויה לרכוש את אמון הקורא ולהביא אותו לכדי פניה. פעמים רבות כשאנחנו מדברים על כתיבה שיווקית אנחנו מאמינים שלתת זה לקבל. 

בגישה הזו נסיים גם את המאמר והוא דוגמה מצוינת. קיבלתם כאן מידע רב שיכול לכאורה לשמש אתכם לכתיבת התוכן שלכם בעצמכם. בפועל, אתם לא באמת תעשו את זה. למה? פשוט כי אין סיכוי שאתם מבינים בכתיבה שיווקית כמו שאתם מבינים בביטוח. מצד שני, יש סיכוי גבוה שתפנו אלינו כי ברור לכם שעבורכם אולי זה האתר הראשון או השני, אבל בשבילנו זו הפעם המיליון שאנחנו עושים תוכן מעולה, כולל תוכן שיווקי לביטוח. 

 

0
למעלה מ-600 לקוחות ישירים ועקיפים
0
כ-15 שנות ניסיון
0
יותר מ-350 אתרי אינטרנט
% 0
99% שביעות רצון

אפשר עוד?